Czarter jachtów Baleary

Baleary to raj dla entuzjastów sportów wodnych. Ta  prowincja Hiszpanii stanowi idealne miejsce na czartery jachtów morskich dla tych którzy chcą poczuć jej prawdziwie śródziemnomorski charakter. To tu żeglowali choć raz w życiu najsławniejsi żeglarze. To tu w regatach startuje sam król Juan Carlos.

W skład Balearów wchodzi około 200 wysp o łącznej powierzchni 5014 km kwadratowych. Najważniejsze z nich to Majorka, Minorka, Ibiza , Formentera i Cabrera. Niewielkie odległości między wyspami pozwalają odwiedzić ich kilka w trakcie jednego rejsu. Bardzo zróżnicowane i ciekawe wybrzeże pozwala na kotwiczenie w uroczych zatoczkach oraz cumowanie w klimatycznych niewielkich portach. Znajdziemy tu również wiele tętniących życiem marin położonych w największych miastach archipelagu skąd możemy odwiedzić mnóstwo zabytków długiej i niezwykle barwnej przeszłości tych wysp. Odkryjemy także ślady polskiej kultury. W Valdemossie znajduje się dom w którym mieszkał Fryderyk Chopin. Oprócz niewątpliwych walorów historycznych i przyrodniczych Baleary stanowią również centrum rozrywkowe Europy. To właśnie tutaj znajdują sie największe i najbardziej znane dyskoteki w których muzyka nigdy nie przestaje grać.
Klimat wysp i świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna w połączeniu z wyborną hiszpańską kuchnią przyciągają co roku około pięć milionów turysów. Nie bez znaczenia w wyborze Balearów na kolejną żeglarską wyprawę jest bardzo dobra i tania komunikacja lotnicza z Polski.