Czarter jachtów Chorwacja

Położona nad Adriatykiem Chorwacja, to istny raj dla żeglarzy. Fantastyczna infrastruktura, przyjaźni ludzie, bogata historia, mnogość zabytków i wspaniała przyroda, to tylko kilka z wielu powodów, żeby tu żeglować i zwiedzać.


Chorwackie wybrzeże Adriatyku, ma niezliczoną ilość zatok, półwyspów i wysp, a linia brzegowa należy do najbardziej urozmaiconych na świecie. Długość wybrzeża Chorwacji to 6278 km, z czego 4398 km, to brzegi wysp i wysepek. Jest ich tu 1244, z czego jedynie 50 jest zamieszkałych.


Nasłonecznienie nadmorskiego regionu jest jednym z największych w Europie, a klimat  wprost wymarzony dla turystów. Pogoda jest zwykle niezawodna - latem słonecznie  i ciepło, natomiast wiosną i jesienią wietrznie, z przyjemna temperaturą. Większość opadów deszczu występuje zimą.

Polscy żeglarze kochają Chorwację za słowiańską gościnność i otwartość, wspaniałą południową kuchnię, obfitującą w wiele owoców morza, za zabytki z czasów rzymskich i średniowiecznych, a także za parki narodowe, rezerwaty i krystalicznie czystą wodę na wyspach.

 

Flota jachtów żaglowych, jak i motorowych w Chorwacji jest bardzo duża i różnorodna. Współpracujemy tutaj z największymi i sprawdzonymi amatorami. Dzięki temu możemy zaproponować Państwu ofertę, która spełnia wysokie wymagania - zaczynając od luksusowych jachtów, a kończąc na jachtach  starszych, solidnie utrzymanych, często po generalnym remoncie, różniących się od tych najnowszych przede wszystkim mniej nowoczesnym wyglądem.