Czarter jachtów Chorwacja

Wielką zaletą Chorwacji jest nieduża odległość od Polski .Można tu się dostać taniej niż w inne zeglarskie rejony Morza Śródziemnego. Samochodem poza sezonem trasę z centralnej Polski do Zadaru można pokonać w 15 godzin. Gorzej w sezonie. Wzmożony ruch na drogach powoduje, że ta sama podróż może potrwać nawet do 30 godzin. Najszybsza trasa z Polski do Zadaru biegnie przez Ostrawę – Ołomuniec – Brno – Wiedeń – Graz – Karlovac – Zadar. Można również jechać przez Słowację i Węgry. Jadąc samochodem należy pamiętać o winietach obowiązujących w Czechach, Austrii, Słowenii, Słowacji i na Węgrzech.

Czechy: autostrada - 310 CSK (10 dni) lub 440 CSK (1 miesiąc)
Słowacja: autostrada - 10 EUR (10 dni) lub 14 EUR (1 miesiąc)
Austria: autostrada - 8,70 EUR (10 dni) lub 25,30 EUR (2 miesiące)
Słowenia: autostrada - 15 EUR (7 dni) lub 30 EUR (1 miesiąc)
Chorwacja: autostrada Trakoscan-Zadar - 134 HRK.

W Austrii i Chorwacji należy posiadać obowiązkowe kamizelki odblaskowe. Kamizelki powinny się znajdować w zasięgu kierowcy.

Wiele osób korzysta z połączeń aurokarowych. Wyjazdy w piątki a powroty w niedziele /wyjazd z Chorwacji w sobotę/. Koszt połączenia w dwie strony 474 zł i 353 zł w jedną stronę.

W Chorwacji znajduje się 7 międzynarodowych lotnisk. Dla żeglarzy najważniejsze to Split, Dubrownik i Zadar. Najwięcej lotów czarterowych do Chorwacji znajdziecie Berlina.