Czarter jachtów Grecja

Grecja to wspaniałe i różnodne regiony dla żeglarzy. Na zachodzie spokojne wody Morza Jońskiego dalej na wschód równie spokojna Zatoka Sarońska i Argolidzka oraz bardziej wymagające Archipelagi Cyklad, Dedokanezu i Sporad. Sezon żeglarski jest tu długi , zaczyna się w połowie kwietnia a kończy w listopadzie.
 Kortu ,Lefkas ,Ateny,Lavrion ,Skiatos ,Kos i Rodos to najchętniej wybierane przez żeglarzy miejsca z których zaczynają swoje morskie przygody.Grecy mówią że Bóg dzieląc dla ludzi Ziemię zapomniał o nich. Jak się zorientował że dla Greków nie ma już miejsca oddał im kawałek swojego raju.Grecja posiada 15000 km lini brzegowej i ok. 3000 wysp, co do ich ilości do dzisiaj toczą się spory między Grekami. Tylko 167 wysp jest zamieszkałych pozostałe to piękna często niezakłucona przyroda, morze w rozmaitych odcieniach od błękitu do atramentu z krystalicznie czystą wodą w której można podziwiać kolorowe ryby , rozgwiazdy ,kraby, żółwie i wiele innych niezwykle ciekawych żyjatek . Jedną z fantastycznych atrakcji podczas spokojnej pogody są spotkania z delfinami które chętnie towarzyszą jachtom na pełnym morzu. Grecja to również morze zabytków wielowiekowej historii różnych narodów okresowo zamieszkujących ten region.Małe kameralne porty z prawdziwą zeglarską atmosferą a przy nich tawerny i restauracje ze smaczną kuchnią obsługiwane przez życzliwych i pogodnych ludzi. To prawdziwa cudowna, przyjacielska atmosfera bo Grecy kochają żeglarzy i uwielbiają dobrą zabawę.
Niewątpliwą zaletą żeglowania w Grecji są niskie opłaty portowe i klimatyczne. W zasadzie większość portów jest bezpłatna płaci się tylko za wodę lub prąd.