Czarter jachtów Tajlandia

Tajlandia hipnotyzuje różnorodnością krajobrazów, architektury, zabytków i niesamowicie piękną przyrodą. W żadnym innym regionie na świecie gdzie możemy wyczarterować jacht nie znajdziemy tak egzotycznej i urzekającej natury. Historia i kultura tego kraju uwodzi nas różnorodnością kolorów, kształtów, zapachów, a wszystko to w połączeniu z wyjątkową życzliwością mieszkańców i wspaniałą orientalną kuchnią powoduje że ludzie którzy raz zobaczyli Tajlandię zakochują się w niej na zawsze.

Rynek czarterowy w Tajlandii jest jeszcze niewielki ale cały czas się rozwija. Znajdziemy tu tylko kilka firm czarterowych co niestety wpływa na cenę. Czartery jachtów w tym regionie są droższe niż w innych miejscach na świecie np.: na Karaibach. Stosunkowo niewielka ilość jachtów oraz wielkie zainteresowanie tym akwenem powoduje że czarter należy planować na co najmniej pół roku wcześniej. Jakość obsługi oraz standart jachtów jest podobny jak w Europie na morzu Śródziemnym. Marin jest niewiele i w tylko w paru miejscach można zatankować wodę, za to pływa się w pięknych krajobrazowo zakątkach. W miejscach których nie ma nigdzie na świecie. Należy zatem tak zaplanować trasę rejsu aby mieć możliwość od czasu do czasu zacumować w marinie lub tam gdzie zatankujemy wodę. Problem ten rozwiązuje czarter jachtów które posiadają generator i odsalarkę.  Szczególną uwagę należy zwrócić na pływy, prądy i rafę koralową. Większość jachtów czarterowanych jest z marin na Wyspie Phuket i w Krabi. 
W Tajlandji nie są wymagane wizy jeśli okres pobytu nie przekracza jednego miesiąca. W rejonie Bangkoku i Phuket nie są wymagane dodatkowe szczepienia ochronne. Malaria nie występuje na terenach nadmorskich. W razie potrzeby opieki lekarskiej należy udać się do Phuket, Krabi lub na Phi Phi Don. W aptekach nie obowiązują recepty lekarskie i po konsultacji z farmaceutą otrzymamy właściwy lek, nawet antybiotyk.