Czarter jachtów Włochy

Żeglowanie po włoskich morzach to możliwość zobaczenia największych skarbów kultury i podziwiania niepowtarzalnych krajobrazów, a wysmienita włoska kuchnia doda rozkoszy najbardziej wymagającym podniebieniom.

 


 

Długość wybrzeża włoskiego wynosi aż 7600 km co stanowi około 80% całkowitej granicy.Włochy otoczone są morzem z trzech stron a na północy zamykają je góry. Śródziemnomorski klimat oraz urozmaicona linia brzegowa gwarantują bardzo atrakcyjny rejon dla żeglarzy. Najczęściej wybieramy we Włoszech zeglowanie po Morzu Tyreńskim odwiedzając Toskanię wraz z wyspami , Zatokę Neapolitańską, Sardynię oraz Sycylię wraz z Archipelagiem Wysp Liparyjskich. . W archipelagu wysp toskańskich Giglio, Capraia, Pianosa, Gorgona, Montechristo są skaliste, o zróżnicowanym, czasem surowym krajobrazie z urokliwymi zatokami i przeźroczystą wodą.Największa w archipelagu jest zielona i górzysta Elba . Portoferriao, Marciana czy Porto Azurro to porty istniejące od czasów romańskich. Położone w widowiskowych zatokach, zachowały wiele zabytków wspaniałej wyspiarskiej architektury. Rejs po Archipelagu Wysp Toskańskich można połączyć z wypadem na Francuską Korsykę trzecią co do wielkości wyspę na Morzu Śródziemnym odległą o 30 Mm od Elby. W tym regionie najchętniej wybierane bazy znajdują się w Puntone i Castiglioncello.
Sardynia

Sardynia jest drugą co do wielkości wyspą Morza Śródziemnego, a jej wybrzeże uznawane jest za najpiękniejsze na świecie Zobaczymy tu zarówno długie skaliste odcinki z pięknymi cyplami, jak i szerokie piaszczyste plaże. Zakotwiczymy w urokliwych, romantycznych zatoczkach otoczonych licznymi małymi wysepkami do których dotrzeć można wyłącznie jachtem. Mnogość zatok i zróżnicowanie lini brzegowej powoduje, że żeglarze wracają tu chętnie aby odkrywać nowe zachwycające miejsca. Sardynię od Korsyki dzieli Cieśnina Bonifacio, która wraz z Archipelagiem La Maddalena robi niesamowite wrażenie. Sama cieśnina jest miejscem wymagającym od skipera skupienia i uwagi ,a to za sprawą północno-zachodniego Mistralu. Przy silnym wietrze w ciesninie pojawia się prąd o prędkości do 3 węzłów. Ostrzeżenia na kanale 79. Główne bazy czarterowe znajdują się w miasteczkach Portisco i Olbia.

Zatoka Neapolitańska
To jeden z najpiękniejszych zakątków Italii . Tu położone są Pompeje, Wezuwiusz i wulkany Campi Flegrei, wyspa Capri, urokliwa Ischia i bardziej lokalna niż inne Procida.
Strome wybrzeże Amalfitańskie , kurort Sorrento no i oczywiście sam Neapol ze swoimi zabytkami przyciągają żeglarzy w ten atrakcyjny zarówno przyrodniczo jak i kulturowo region. Najlepiej wynająć jacht z bazy czarterowej w mieście Salerno.

Sycylia
Sycylia jest największą wyspą Morza Śródziemnego ,niezwykle egzotyczna zadziwiająca bogactwem zabytków i krajobrazami, które stały się inspiracją dla wielu artystów. Od wieków nazywana Wyspą Słońca, chwali się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku Nad Wyspą góruje Etna jeden z największych wulkanów świata (3323 m n.p.m.) i najwyższy wciąż aktywny wulkan Europy.NieopodalWyspy Liparyjskie ,archipelag siedmiu wysp: Lipari, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli i Filicud Alicudi o wulkanicznej strukturze. Zapisane jako światowe dziedzictwo UNESCO oraz miejsce bitwy morskiej pomiędzy Rzymianami a Kartaginą w 260 r. pne. To miejsce zadziwiajacej przyrody dające poczucie ogromnej siły i piękna naszej planety.

Sycylia to również greckie świątynie, rzymskie ruiny,zabytki kultury arabskiej i bizantyjskiej. Piękne morze w tysiącach odcieni turkusu i fantastyczna lokalna kuchnia przyciągają żeglarzy z całego świata. Mówi się ,że kto raz tu żeglował wróci napewno